Jdi na obsah Jdi na menu
 


duben v 1. třídě

13. 5. 2012

I.

1. dubna jsme měli velkou přípravu na velikonoční pondělí. S dětmi jsme si vyprávěli jaký je to svátek a jaké tradice s tím souvisí. Názorná ukázka je vidět na foto. Velmi nás to bavilo, hlavně výroba malovaných vajíček.

 

II.

22. dubna lidé na celém světě slaví  Den Země -  svátek naší planety.

18. dubna jsme jako  každý rok měli příležitost prožít tento den trochu jinak než ve školních lavicích. Ráno jsme autobusem jeli do Vysokého Mýta a zúčastnili jsme se s ostatními školkami a školami regionu barevného dne plných her soutěží, aktivit a s pocitem pěkného prožitého dne a s načerpáním nových informací.

Pokračováním našeho projektu bylo seznámení se s domácími a hospodářskými zvířaty. Žáci pracovali ve skupinách a čerpali informace z pracovních listů a knížek. Návštěvníky  v naší třídě se stala zvířátka, která si děti přinesly do školy. Během celého dopoledne přicházely obdivovat naše hosty děti z celé školy.

 

III.

30. duben se u nás ve třídě již od ranních hodin nesl v duchu světa tajů, kouzel a čarování.

Ve škole si daly sraz čarodějnice. Plnili jsme nejrůznější úkoly z oblasti kouzelnické matematiky, ježibabí češtiny nebo čarovného malování. Nechyběla ani čarodějnická kuchyně. Přinesli jsme si vuřty na opékání, hořčici, chleby a čaj. Na závěr jsme poletovali a řádili. Už se těšíme na další slet.