Jdi na obsah Jdi na menu
 


Adaptační kurz 1. třída 2014

9. 10. 2014

A čeká nás adaptační kurz.

Adaptační kurz pro naše prvňáčky proběhl 9. - 10. září 2014.

Náš první den začal tím, že jsme se sešli před školou. Petr přebíral batohy a spacáky a dával je do auta. A nám nic nebránilo v tom, abychom se seřadili a nasedli do autobusu – směr Litomyšl. Po vystoupení jsme prošli celé autobusové nádraží . Nástup do autobusu – a jedeme směr Budislav. Čekalo nás dlouhé putování v lesích ratíře Toulovce. Velká pochvala patří Blance Rouhové, která nám zpestřila cestu. Připravila pro nás motivační hry, při kterých jsme se dobře pobavili. Naším společníkem byl skřítek DUBÁČEK, který má v lese hodně kamarádů a doprovázel nás celou lesní cestou. A tak jsme se rozhodli, že postavíme všem skřítkům malý přírodní domeček. Podařilo se nám to. Úžasné domečky – kdyby byly větší, hned bychom se tam nastěhovali. Ale teď hurá do tábora. Čekala nás bašta, kterou přivezl ze školní jídelny Petr. Děkuji kuchařkám.

Přišel čas ubytovat se a honem na velkou louku trénovat s padákem. Bylo to těžké, abychom se shodli např. zastavit míček uprostřed padáku vzájemná spolupráce je nutná.

Večerní opékání vuřtů a výborných topinek bylo zpestřeno zpěvem písní. Po této baště nutně následovalo velké umývání studenou vodou. Na zuby jsme nezapomněli. A hurá na kutě. Byli jsme tam napáskováni na dvou dlouhých postelích, fantastická zkušenost. Dobrou noc.

A zítra honem k mamince a nebo raději do školy ?

Setkání dětí na adaptačním kurzu opět dokázalo pravdivost rčení :

„ KAMARÁD JE TEN, KDO MNE MÁ MOC RÁD A POMŮŽE BEZ ŘEČÍ – JE TO VLASTNOST ČLOVĚČÍ“.

Adaptační kurz máme za sebou. Teď nás čeká celý dlouhý rok ve školních lavicích a naším přáním zůstává, aby dobrý start přetrval v dětských duších pokud možno co nejdéle.  

 

Náhledy fotografií ze složky Adaptační kurz 1. třída 2014