Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ahoj, milí skřítkové!

1. 3. 2015

    Každý den se spolu divíme, jak čas rychle letí. Ráno se pozdravíme, zazpíváme si a než se nadějeme, je konec dne.

    Máme za sebou půl roku školy. Zvládli jsme obrovský  kus práce. Aby z nás vznikla tato dobrá parta, museli jsme se o to postarat my všichni. Slouží nám  v získávání k tomu, mezi jinými komunikativní kruh, který využíváme velkou měrou několikrát týdně. Povídali jsme si o sobě, dokázali se vcítit do pocitů druhých. Učili se reagovat na určité podněty, které byly pro nás méně , či více příjemné.

    A jaká změna přišla za půl roku v získávání dovedností a vědomostí ?

V českém jazyce jsme prošli kroky, které na sebe navazují. Čtení písmen (vyhledáváme různé formy, fantazii se meze nekladou). Nácvik čtení slabik nebyl také pro někoho jednoduchý ( ale hravou formou jsme zvládli). A nyní se učíme číst slova vázaným slabikováním a přecházíme k plynulému čtení. A přiřazováním slov do vět získáváme první informace.  To je „paráda“. Písařík hodně chválí za správně „upravená“a „učesaná“ písmenka, slabiky, slova.

   Ani v počítání nejsme pozadu. Sčítáme, odčítáme do 10 a ve skupinkách řešíme slovní úlohy. Vytváříme si svoje matematické, běžecké rekordy.

   Na tělocvik se ale těšíme ze všeho nejvíce. Dokážeme se aktivně zapojovat do všech činností – lezeme po žebřinách, cvičíme na lavičkách, trénujeme šplh, hrajeme míčové hry. Splaveni, utahaní, ale s pocitem štěstí odcházíme ke klidné práci ve třídě.

   Přesto, že aktivit ve škole máme mnoho, rádi se učíme novým věcem, snažíme se co nejvíce vše pochopit. Vykročili jsme do druhého pololetí. Držte nám palce, ať ty jedničky, které jsme si přinesli, nám ještě dlouho vydrží.

 

První třída – myší díra,

tu my ale nemáme,

máme třídu barevnou,

ve které se učíme.

 

Čtení, psaní, počítání,

to je ale prácička,

doma s úkoly pak pomůže nám

třeba naše babička.

 

Náhledy fotografií ze složky od září do února