Jdi na obsah Jdi na menu

Ležáky 2017

20. 4. 2017

Memoriál Josefa Štulíka

Pod záštitou mistryně světa Jarmily Kratochvílové se 11. dubna uskutečnil IV. ročník běžeckých závodů Memoriál Josefa Štulíka, který se snaží sportovními výkony dětí a mládeže uctít památku obyvatel vyhlazené osady Ležáky.

Letos se z naší školy rozhodlo poprat se se záludnostmi trati 27 závodníků a závodnic. Za chladného počasí na ně čekala trasa, která začínala startem od památníku a končila v sousední obci Včelákově. Starší žákyně musely zdolat trať v délce 1,9 km. Dorostenky a starší žáci měli uběhnout trať v délce 2,3 km a pro dorostence si organizátoři připravili trasu dlouhou 2,7 km.

Mezi nejlepšími se v kategorii starších žákyň, kde startovalo 116 dívek, umístily Tereza Jůzová (7. místo), Tereza Váchová (9. místo) a Magdalena Hrušková (10. místo).

Mezi 26 startujícími dorostenkami nás nejvíce potěšila bývalá absolventka naší školy Eliška Šplíchalová, která vybojovala krásné 3. místo.

U starších žáků byla konkurence největší. Z celkového počtu 143 běžců se na 11. místě umístil Lukáš Netolický a na 23. místě doběhl Matěj Drahoš.

V kategorii dorostenců nás reprezentovali dva loňští deváťáci. Ze 74 startujících skončil na hezkém 11. místě Vojtěch Vostrčil a na 22. místě Ondřej Tesař.

Poděkování patří nejen těm, kteří dosáhli hezkého umístění, ale určitě úplně všem žákům a žákyním, kteří se (i když věděli, že jejich výkon nebude stačit na příčky nejvyšší) nebáli, svou účastí udělali něco pro své zdraví a zároveň také podpořili dobrou věc.