Jdi na obsah Jdi na menu

Pohár rozhlasu 2017

16. 5. 2017

Atletické závody družstev - Pohár rozhlasu 2017

Odpoledne 4. května se zúčastnila naše družstva starších chlapců i dívek a mladších dívek oblastního kola Poháru rozhlasu v Litomyšli.

Konečně atletice přálo počasí, a tak byly na atletickém oválu vidět i některé pěkné výkony. Za zmínku u mladších žákyň určitě stojí 413 cm v dálce A. Votroubkové, u starších žákyň běh na 60 m za 8,6 s T. Váchové a V. Víškové, běh na 800 m za 2:55 T. Jůzové a 8,55 m ve vrhu koulí K. Dostálové.

U starších chlapců můžeme vyzdvihnout L. Říhu za 160 cm ve skoku vysokém a M. Takáče za 12,17 m ve vrhu koulí.

Starší dívky na základě svých výsledků postoupili do okresního kola, které se konalo 11. 5. opět v Litomyšli. Bohužel se musely potýkat se zraněními, ale i tak si některé dívky zlepšily osobní výkony (T. Váchová 140 cm skok vysoký). Celkově děvčata v okrese obsadila 5. místo. Za zmínku určitě stojí i to, že v šestičlenném startovním poli jsme byli jedinou vesnickou školou, které se podařilo do okresního kola postoupit.

Rádi bychom poděkovali všem zúčastněným žákům, kteří strávili svůj volný čas aktivně na atletickém stadionu a svým výkonem vzorně reprezentovali naši školu.